Šablony Sitecore projektů pro Visual Studio (aktualizace)

Hádám, že nejsem jediný, koho skutečně otravují opakované nudné postupy, jako např. vytváření projektu pro Visual Studio.

Nejedná se sice o komplikovaný proces, ale o proces obsahující řadu kroků – vytvořit solution, vytvořit webový projekt, vytvořit TDS projekt, nakonfigurovat generování kódu z TDS, nastavit nuget balíčky, zreferencovat správné verze nuget balíčků Sitecoru a další.

Visual Studio naštěstí poskytuje způsob, jak tento proces automatizovat a vytvořit celý projekt pro Visual Studio jedním klikem.

Na githubu mám již delší dobu vytvořené repo, obsahující vše potřebné pro vytvoření VSIX balíčku (rozšíření Visual Studia) s šablonami Sitecore projektů pro Visual Studio 2017, a přímo zde je k dispozici ke stažení i VSIX balíček pro přímou instalaci do Visual Studia.

AKTUALIZACE 15. prosince: Přidána podpora pro Sitecore 9.0 Initial release

Pokračování textu Šablony Sitecore projektů pro Visual Studio (aktualizace)

Jak nainstalovat Solr jako Windows Službu

S vydáním nejnovějšího releasu Sitecore 9, přišla také potřeba provozovat Solr i pro jednoserverové instalace. To je ve velké míře dáno novou xConnect vrstvou, která využívá buď Solr nebo Azure Search. Pokud tedy potřebujete nainstalovat Solr na Windows a spustit jej jako službu, dovolte, abych s vámi sdílel některá moje ponaučení, která jsem na této cestě nabyl. Pokračování textu Jak nainstalovat Solr jako Windows Službu

Sitecore 9 – staňte se lordem SIFu

Sitecore včera vydal nejnovější verzi svého systému – Sitecore 9. Sitecore 9 přináší celou řadu nových funkcionalit a vylepšení. Jedno z nich je ale naprosto klíčové a diktuje, jakým způsobem vlastně cesta k Sitecore 9 vůbec začíná – Sitecore Installation Framework (neboli SIF). Pokračování textu Sitecore 9 – staňte se lordem SIFu

Sitecore MVP 2016

S velkým potěšením mohu sdílet, že jsem byl oceněn jako Sitecore Technology MVP 2016 – podruhé v řadě!

Sitecore zveřejnil na svém webu  Most Valuable Professionals (MVPs) pro rok 2016. Pouze 177 lidí celosvětově bylo pro letošní rok oceněno jako Sitecore Technology MVP .  Celosvětová síť Sitecore certifikovaných vývojářů přitom čítá více nežli 10 000 lidí.

Nyní je to již desátý rok, kdy Sitecore MVP program oceňuje jednotlivce, kteří jsou advokáty technologie, digitální strategie nebo commerce a kteří sdílejí své zapálení a expertízu Sitecore za účelem docílení pozitivních uživatelských zážitků a dosáhnutí business cílů.

Více informací o MVP programu je možné najít přímo na officiálním Sitecore webu.

Replikace publishing targetu

Pokud potřebujete pracovat se publishing targetem, který je umístěn na velkou vzdálenost od vaší Sitecore CM instance, musíte zvážit, jak moc budete publikovat a jak moc je publikování kritické. Publishing v Sitecoru je granulární operace, která odesílá každý jeden item přes síť individuálně – zatím neexistuje žádná “bulk” operace, která by takto učinila. To znamená, že se čas pro publishing zvyšuje se zvyšující se latencí a snižující se propustností sítě. Pojďme se podívat, jak to vyřešit. Pokračování textu Replikace publishing targetu

Jak vytvořit virtualizované Sitecore sandbox prostředí

Když zkoumám různá Sitecore témata, často si je chci v praxi ověřit a zjistit jak přesně se při nich Sitecore chová. A není lepší cesty, než toto řešit na nějakém Sitecore demo prostředí. Zde mohu zkoušet cokoli je potřeba bez obav a na konci dne vše smazat a vrátit do původního stavu. Pojďme se tedy do toho bez dalších okolků dát – k (virtuálním) strojům!
Pokračování textu Jak vytvořit virtualizované Sitecore sandbox prostředí